İmplant Markaları

İmplant diş uygulamasında en çok merak edilen konulardan bir tanesi de uygulanıcak implantın markasıdır. İmplant üreticisi firmalar günümüzde dünyanın her yerinde bulunmaktadır. Her üretici neredeyse 4-5 farklı marka ile piyasaya çıkar. Bu durumda implant markaları araştırırken yüzlerce marka ile karşılaşırsınız. Bilinmesi gereken sertifikalı ve üreticisi belli olan bütün implant markaları haricinde gördüklerinizi Sağlık bakanlığına şikayet etmenizdir.

implant-dentist
implant markaları

İyi bir implant markası araştırması yapılıyorsa dikkat edilmesi gereken konu yeniliklerin bu marka ile uygulanıp uygulanmadığıdır. İmplant üretimi yapan firmalar içerisinde uzun zamandır bu işi yapan ve dolayısıyla piyasaya sürdüğü implantların uzun vadeli sonuçlarını araştırmış yeterli istatistikleri yapılmış implantların daha güvenli olduğunu düşünmek yanlış olmaz. Bunun yanısıra piyasada yeni ürün sunumu yapan firmalar da vardır. Bu firmaların güvenilirliği uzun vadeli olarak pratikte ispatlanmamıştır. Ancak bunlarında yeterli teknik izin prosedürünü ben geçtiğini söylemek yanlış olmaz. Şahsi görüşün implant üretiminde uzun zamandır söz sahibi olan markaların daha güvenli olduğu dur.

Uzun zamandır piyasada bulunan implantlar ile ilgili yeterli bilimsel çalışma bulmak ve bu implant markasının varsa olumsuz yönlerini bu yayınlardan takip etmek mümkündür. Diş ekinleri hastalarına bir implant markası tavsiye ederken mümkün olan en iyi implant markasını tavsiye etmeye çalışmalıdır. Bazı implant markaları teknoloji olarak yeniliklerin kapısını açar bu markalar araştırma geliştirme birimlerine yüksek bütçeler ayırdıkları için satışa sundukları implantların fiyatları da diğer implantlara göre daha yüksek olur. Size en çok kullanılan ve bilinen bazı implant markalarını ve bunlar hakkındaki görüşlerimizi iletmeye çalışacağız.
Üretimi Amerika’da Avrupa’da veya güney Kore, İsrail, Çin gibi yerlerde yapılan implantlar hakkında ne düşündüğümüze Soran hastalar için daha çok Almanya ve Amerika üretimi implantları tercih ettiğimizi söyleyebiliriz. Bu diğer implant markalarından kötü olduğu anlamına gelmez. İsrail güney Kore gibi fason üretim yapan bölgeler ve yeterli araştırma geliştirme faaliyetleri yapılmadığı için daha çok önce markaları geriden takip eden bir teknoloji kullanılmaktadır bu piyasada var olan implant markaları içerisinde Öncü olduğunu düşündüğümüz alman Bego implant markası güvenle kullanılabilecek bir implanttır.

İmplant uygulamalarında en çok implantın markası mı yoksa bu implant uygulayan doktor mu önemlidir?

Aslında bu sorunun cevabı hekime güvenmektir. Çünkü hekime güvendiğini zaman hekim sizin için en implantı araştırıp size uygun implant uygulamakla sorumlu kişidir. Hekimin size uygulayacağı implant konusunda bilgilendirmesi gerekir. Hasta diş ekimine güvenir ve 10’un kararına saygı duyarsa kendisi için en iyi implanta kavuşmuş olacaktır.
Size uygun implant tedavbi planı oluşturabilmemiz için randevu tel:02126616979 Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya dan randevu alabilirsiniz.

İmplant Markaları ve Fiyatları

İmplant fiyatları belirlenirken markalara göre fiyat verilebilir. Ancak implant fiyatı sadece implantın markasıyla ilgili değildir. İmplant uygulanacak bölgenin durumu ve kliniğin implant yapımı için belrlediği fiyata göre implant fiyatı belirlenir.

Klinik bu fiyatları nasıl bilirler diye sorduğumuzda ise yapılan demirbaş yatırıma, kullanılan malzemelerin düzenli olarak bakımlarının yapılması yeni teknoloji ekipman kullanılması ve hekimlerin bu konudaki yeterlilikleri implant fiyatlarını belirler. Takdir edersiniz ki bu işi yeni öğrenmeye başlayan bir kişinin vereceği fiyat daha ucuz olacaktır. İmplant tedavinize karar verirken implant fiyatları üzerinden değil kliniğe olan güveniniz ve geçmişte yaptığı işlere göre karar vermeniz sizin için iyi olacaktır.

İmplant Markaları Bego

Alman implant markası olarak bildiğimiz beko markası aslında uzun yıllardır diş hekimliği sektörüne hizmet veren bir firmadır. Almanya merkezli BEGO firması diş hekimliğinde metal alt yapıların üretildiği ve malzeme bilimine hakim olan en köklü diş malzeme üreticisi firmadır. İmplant malzemesi üretmeye başladıktan sonra da bu branşta da lider olmaya devam etmiştir.
Kusursuz üretme ve klinik başarısı kanıtlanmış bir marka olarak alman Bego implantları güvenle uyguladığımız bir implant markası olmaya devam etmektedir.

İmplant Markaları İsviçre

İsviçre implant üretimi konusunda adını duyuran diğer bir firmadır. Şifre alman implantları ile kalitesini kanıtlamış İsviçre implantı fiyat bakımından maalesef Türkiye’deki alım gücünün üzerinde fiyatlar ile pazara girmiştir.  Zaman içerisinde bu hatasını anlayarak fiyat politikasına değiştirmeye çalışan firma 2021 yılında daha uygun fiyatlarla satılmaya başlanmıştır.
Zaman içerisinde bu hatasını anlayarak fiyat politikasına değiştirmeye çalışan firma 2021 yılında daha uygun fiyatlarla satılmaya başlanmıştır.

İmplant Markaları Astra

Diğer bir alman implant markası da Astradır. Astra kaliteli ve uygulanabilir bir implanttır. Ancak Türkiye’de satış ve tedarik konusunda çok başarılı olduğu söylenemez. Astra implantlar için uzun dönemde tedarik sorunu yaşanacak kaygısı vardır. Çünkü ithalatçı firma birkaç defa el değiştirmiştir ve bundan sonra da ne olacağı tam olarak bilinmemektedir.