Küçükçekmece ortodonti uzmanı

ORTODONTİ

Ortodonti Tedavisi Nedir?

Ortodonti tedavisi, dişlerin görünümünü iyileştirmek ve daha iyi çiğneme işlevi için diş düzeltme işlemidir. Dişler hareket ettirilerek yapılır.  Ayrıca uzun vadeli sağlık bakmak için yardımcı olabilir diş , diş etleri ve çene tüm dişlerin üzerine ısırma basıncı yayarak, eklemler.

Yapmanız gereken ilk şey, kendi diş hekimine birlikte gitmek ve onun tavsiye elde etmektir. Diş hekiminiz tedaviye ihtiyaç ve gerekli düzenlemeleri yapmak olmadığını bilir.
Ne kadar maliyeti nedir?
Nasıl ayraç ve dişler için ilgileniyorsun?

Bu ortodontik tedavi yaparken dişlerinizi diş hekimi tarafından kontrol yaşamaya devam etmek önemlidir. Ayrıca diş ve ağız ekstra dikkat çekmek gerekir:

1. Yapabilirsiniz diş arasında da dahil olmak üzere, dikkatle her gün dişlerinizi temizlemek. Aletleri hassas ve dikkatli böylece kırma onları temizlemek emin olmak gerekir. Diş hekiminiz ya da hijyen size giyiyorsun cihazı olarak kullanmak için özel teknikler göstermek mümkün olacak.

2. Eğer şekerli yiyecek ve içecekler ne sıklıkta azaltın. Gıdalar veya şeker içeren içecekler ‘atıştırma’, ve gazlı içecekler kaçının. Ayrıca, yapışkan ve sert gıdalar hassas ortodontik aletleri zarar verebilir.

3. Iki kez iki dakika, bir gün için dişlerinizi fırçalayın florür diş macunu ve, gerekirse, bir gargara kullanın. Diş hekiminiz bir florürlü diş macunu veya kullanmak için uygulama önerebilir. İngiliz Diş Sağlığı Vakfı taşıyan bir ürün arayın akreditasyon logosu . Bu ürünün uzmanlardan oluşan bir panel tarafından kontrol ve paket ne diyor yok olduğunu göstermektedir.

Neden ortodonti tedavisi olunmalıdır?

Birçok kişi kalabalık ya da çarpık dişlere sahip. Ortodonti tedavisi bu dişleri düzeltir veya daha iyi bir konuma taşımak olacaktır. Bu sadece görünüm değil, aynı zamanda da temizlemek için daha kolay yaparken dişler, birlikte lokma şekilde geliştirmek değil. Bazı hastalarda üst ön dişler ileri çıkarak eşit olmayan bakabilirsiniz. Bu ‘dişler zarar olasılığı daha yüksektir, ama ortodontik tedavi bunları geri taşıyabilirsiniz. Diğerlerinde ise, üst ve alt çene buluştuğu şekilde diş çirkin görünüm ve yanlış bir lokma yol neden olabilir. Ortodontik tedavi hem de düzeltmek mümkün olabilir. Dişler düzgün ne zaman, bu çene ve eklem sorunları neden çene kaslarına baskı ve bazı durumlarda baş ağrısı olabilir. Ortodontik tedavi ısırışınızı gerginlik azaltmaya yardımcı olabilir.

 Hangi yaşta ortodonti tedavi olmalıdır?

Diş hekimi önünde dişlerini memnun KızOrtodontik tedavi en iyi çocuklarda başarılı, ancak yetişkin ortodontik tedavi olabilir – ve daha fazla yapıyoruz. Yaş diş uygun sayıda olan daha az önemlidir.Çocuklarda yeterli diş tedaviye başlamadan önce gelmesini beklemek gerekli olabilir.

Herhangi bir diş hekimi ortodontik tedavi yapabilir. Ya da diş hekimi ekstra niteliklere sahip bir uzmana kişiye gönderebilir. Uzman bir uygulama ya da bir hastane bölümü olabilir, ve bir ortodontist denir. En önemli şey komple bir muayenedir sahip olmaktır. Bu genellikle, diş bakarak alarak içerecektir x-ışınları ve dişlerinizin kalıbının çıkarılmasını.

Diş hekiminiz veya ortodontist sonra tedavisi mümkündür ne tartışacağız. Sonra size devam etmek istediğinizden emin misiniz, tedavi en kısa sürede yeterince kalıcı dişlere sahip olarak başlayabilirsiniz. Tüm kalıcı dişler için yeterli olmayabilir ve bu nedenle yer açmak için bazı kalıcı dişleri çıkarmak için gerekli olabilir. Diş hekiminiz bu durumda olup olmadığını söyleyecektir. Bazen alan diğer tedavi formları kullanarak oluşturulabilir.

Tedavi nasıl yapılır?

Ortodonti tedavi çoğu insanın tel olarak adlandırdığı braketler ile uygulanır. Günümüzde seramik ve plastik diş braketleri kullnılarak estetik ortodonti yapılabilmektedir. Tedavi fiyatları daha yüksektir bu tedavilerin.

Çıkarılabilir Ortodonti Apareyleri Hangileridir?

Işlenerek çıkarılabilir bir cihaz (temizlenmesi için alınabilir bir plaka) ile gerçekleştirilebilir. Bu hafif bir basınç ile dişlerin hareket ettirdiğiniz, hassas tel ve bağlı yaylar vardır. Yeni tip şeffaf aparey ile ortodonti tedavisinde de hiç tel yoktur.

Sabit bir cihaz nedir?

Çoğu zaman, dişler onlar çıkarılabilir plaka kullanarak olabilir daha doğru rehberlik gerekir. Yani sabit cihazlar kullanılır. Bu parantez ve geçici olarak diş yapışmış bantları var. Esnek tellerle bu braketler birleştirilir ve dişin hareket ettirilmesini sağlar. Hastanın bu aletleri almaya ve bu yüzden sabit bir cihaz denir için mümkün değildir.

Lastikler nelerdir?

Bu diş taşımak için sabit bir ayraç için narin elastik bantlar takmak gerekebilir. Eğer lastiklere gerek olup olmadığını ortodontist söyleyecektir.

‘Görünmez protez’ nelerdir?

Onlar dişleri düzeltmek için kullanılan sert, şeffaf plastik ‘aligners’ (kalıp) bulunmaktadır. Özel form, biraz farklı hizalayıcıların birçok kümesi her bir hasta için yapılır. Her set bir sonraki yerine önce iki hafta giyilir. Bunlar şeffaf plastik yapılmış, bu yüzden neredeyse görünmez vardır. Bu hiç kimse diş doğrultma biliyorum gerekir demektir.

Aligners en iyi sonuçları ile 22 günde 23 saat boyunca giyilmelidir. Kolayca, içme fırçalama ve diş ipi, yemek için kaldırılabilir. Bu tedavi için önce tüm yetişkin dişlere sahip olmak gerekir.Tedavinin uzunluğu sorunun ne kadar ciddi bağlıdır, ve iki-ve-bir buçuk yıl birkaç ay bir şey alabilir. Çoğu insan 1-2 yıl içinde tedavi edilebilir.

Fonksiyonel ortodontik aparey  nedir?

Bu ortodontik aletler kullanarak çene büyümesini değiştirmek için bazen mümkündür. Bu fonksiyonel aletler çene kaslarının gücünü kullanmak ve belli sorunları çözmekte yardımcı olabilir.

Dişlerin doğru pozisyonda konumlanması ne zaman olur?

Tedavi bittiğinde dişlerin bir süre yerlerinde tutulmaları gerekir. Bu süre tutma denir ve yerinde diş tutun aletleri hizmetli denir. çevreleyen dişeti ve kemik yerine oturana kadar tutucular yeni konumda dişi tutarlar. Tutucular, orijinal soruna bağlı olarak çıkarılabilir veya sabit olabilir.
Ne kadar çok ziyaret alacak?

Ortodontik aletleri genellikle her 4 ila 6 hafta ayarlanması gerekir. Sizin ortodontist Cihazınızın ayarlama gerekir ne sıklıkta söyleyecektir.

Tüm aletleri ile başlayan ve rahatsızlığa neden olabilir garip hissedebilirsiniz. Sorun gitmez ise ortodontist yardımcı ayarlamalar yapmak mümkün olabilir. Ayarlama sonrası dişler genelde rahatsızlık verir ama bu geçer.

Ne kadar başarılı olacak?

Başarı ortodontist olan beceri ve coşku ve hasta ve velilerin yardım arasında bir ortaklık bağlıdır. Bu düzenli katılmak ve ortodontist tarafından verilen talimatları yerine getirmek için önemlidir.

Tedavinin başarısı aynı zamanda hastanın bağlılığına da bağlıdır. Çocuk ortodontik tedavi için hastanın ailesi kadar bilinçli olması çok önemlidir.

Ortodonti dişlerime zarar verebilir?

Ortodonti tedavisi sırasında ağız bakımı iyi değilse diş zarar görebilir. Aletleri dişe zarar vermez, ama kötü temizlik ve çok fazla şekerli yiyecek ve içecek kalıcı hasara neden olabilir.  Teller ve artıkları her zamankinden daha fazla plak oluşmasına neden olabilir. Yani diş tellerinin ve dişlerin var ise apareylerin iyice temizlenmesi gerekir.

Ortodonti kalıcı mıdır?

Evet kalıcı bir tedavidir. Pekiştirme işlemi mutlaka uygulanmalıdır. Küçük diş hareketleri için normaldir, bu nedenle kalıcı bir garanti verilebilir. Dişler ileri tedavi gerektirecek kadar değiştirmek için

 

ORTODONTİ” için 2 görüş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Mesai Saatlerinde randevu için