Estetik Diş Hekimliği

 

Doğal renginden uzaklaşmış, yer yer kırıkları olan veya çapraşıklık bulunan dişlere sahipseniz diş estetiğinde son derece gelişmiş teknolojiler sayesinde hem psikolojik, hem sosyolojik olarak ciddi derecede iyiye doğru gelişmelere şahit olabilir, hem iş hayatınızda, hem sosyal hayatınızda gülümserken veya konuşurken kafanızı meşgul eden bir kaygıdan kurtulmuş olursunuz.

Eğer gülerken dişlerin görünümü  sizi mutsuz kılıyorsa, o kişinin bir dişhekimine başvurmasında yarar vardır. Kırılmış,renk değiştirmiş ya da şekil bozukluğuna sahip dişler insanların estetiğinde son derece olumsuz bir etki yaratırlar.

Bu nedenle psikolojik olarak zarar gören insanlar yapılacak çeşitli protezler yardımıyla kurtulabilirler.

Dişteki Renklenme Nedenleri çok farklı olabilir. Nedeni her ne olursa olsun dişleriniz daha beyaz ve estetik olabilir.

Diş Beyazlatma ( Bleaching ) ; Kullanılan maddeler oksijen açığa çıkarır. Oksijenin ayrılmasıyla birlikte dişin rengi de açılır. Bu işlem sarı , kahverengi veya gri renkli dişleri olan kişilerin daha beyaz dişleri olmasını sağlamaktadır.İsterseniz evinizde isterseniz de Diş Hekimi muayenehanesinde 1 saatte yada bir kaç gün içerisinde eski sarı dişlerinize veda edebilirsiniz.Evinizde 3-4 saatlik bir kullanımla dişleriniz eskisinden çok daha beyaz bir görünüme kavuşabilir.

Protez ; estetik bozukluklar veya dişlerin kaybı sonucunda , kişinin estetik ve fonksiyonel ihtiyaçlarını gidermek amacıyla değişik teknikler ve uygulamalar ile hazırlanmış tüm meteryallerdir.