İĞNESİZ DİŞ UYUŞTURMAK MÜMKÜN

Diş tedavileri için uygulanan iğneler çoğu insan için ürkütücü bir işlemdir. Lokal olarak uygulanan bu işlem çok ağrılı bir işlem olmamasına karşın, iğne korkusu olan kişiler diş tedavilerini sırf Bu nedenle ertelemek dedirler. Diş hekimine gidip gitmeme konusunda tereddüt yaşayabilmektedirler. Yeni kullanılmaya başlanan anestezi cihazı, iğne kullanılmadan lokal anestezi işlemi yapılmasını mümkün kılıyor.

İĞNESİZ ANESTEZİ

Yeni nesil bir cihaz ile iğne kullanmamaya gerek kalmadan Bir çok diş tedavi işlemi gerçekleştirile bilmektedir. İğne gerektiren işlemler için ise iğne yapılmadan önce uygulanan bu teknik sayesinde iğnenin batma hissini duymadan lokal annesi tezi sağlanabilir.

Anestezi Cihazı Nedir?

Anestezi cihazı, operasyon esnasında kişinin herhangi bir ağrı duymaması için işlem yapılacak bölgenin lokal olarak uyuşturulması amacıyla kullanılmaktadır. Bu yöntemle; cihazın içine yerleştirilen anestezik madde, iğneye ihtiyaç duyulmadan basınçlı bir püskürtme işlemiyle hızlı bir şekilde cildin altına verilmektedir.

Anestezi Cihazı Ne Fayda Sağlar?

Bu sayede diş tedavi işlemleri minimum düzeyde ağrı ile gerçekleştirilebilmektedir.

Neden Tercih Etmeliyiz?

İğne fobisi olanlar bu yeni yöntem sayesinde iğne kullanılmadan saç ekimi işlemlerini gerçekleştirebilirler. Sadece iğne korkusu olanlar değil, diş tedavi işlemi yaptırmak isteyen herkes bu yeni yöntem sayesinde diş tedavi işlemini konforlu bir hale getirebilir.