İmplant hakkında

İmplant diş yapımında en büyük avantaj ağızınızda sabit hareket etmeyen kendi dişiniz gibi bir proteze sahip olmanızdır. Eksik olan dişlerinizin yerine yerleştirilen implant dişleriniz size ömür boyu kendi dişlerinizin rahatlığını ve konforunu sağlayacaktır.

Eski protezlerde hastaları rahatsız eden yapay his, temizleme ve fırçalama zorluğu, hareketli olanlarda yaşanan çiğneme sırasında protezin yerinden çıkması implant tedavisi ile tarihe karışmıştır.

İMPLANT KENDİ DİŞİM KADAR SAĞLAM OLUR MU?

Yapılan klinik çalışmalar neticesinde implantlar kendi dişleriniz gibi size hizmet etmeye devam edip, size kendi dişlerinizi kullanıyor hisleri verirler. Aynı zamanda implantlar alt yapı özelliklerinden kaynaklı olarak kendi dişlerinizden daha sağlam olurlar.

İMPLANTI VÜCUT RED EDER Mİ?

Gelişen teknolojiler, doğru planlama neticesinde implantı vücudunuzun reddetmesi söz konusu değildir.

IMPLANT TEDAVİSİ AĞRILI BİR TEDAVİ MİDİR?

Anestezi altında yapılan implant tedavisi kesinlikle ağrılı bir tedavi değildir.

İMPLANT TEDAVİSİ ZOR BİR TEDAVİ MİDİR?

Son yıllarda gelişen teknolojilerle beraber öncesinde çok iyi planlanan implant tedavisi zor bir tedavi olmaktan çıkmıştır.

İMPLANT TEDAVİ SÜRESİ NE KADARDIR?

Yapılacak olan muayene ve radyolojik tetkiklerden sonra tedavi süresi doktorunuz tarafından belirlenir. Tedavi seçeneklerine göre değişiklik gösterebilir. Gelişen teknoloji ve teknikleri ışığında implant tedavi süreleri giderek azalmış artık dakikalar içerisinde gerçekleşen bir tedavi seçeneği olmuştur.

DİKİŞSİZ İMPLANT MÜMKÜN MÜDÜR?

Gelişmiş görüntüleme teknikleri sayesinde ağız içerisine her hangi bir dikiş atılmadan implant yaptırmanız mümkündür. Bu gelişmiş sistem hem operasyon süresini çok kısaltmış hem de hastalarımızın operasyon sonrası şikayetlerini minimuma indirmiştir.

BİR GÜNDE YENİ DİŞLERİME SAHİP OLABİLİR MİYİM?

Gelişen teknoloji ve teknikler sayesinde implant tedavisi artık dakikalar içerisinde tamamlanıp, tek bir seans içerisinde hastalarımız kaybettikleri dişlerinin yerine yeni implant dişleri ile klinikten ayrılmaktadırlar

Diş Hekimi İstanbul
Tel:+90(212)549 3474347