Estetik diş

Son yıllarda yüz estetiğine olduğu gibi gülüş estetiğine olan talep de giderek artmaktadır.

Gülüş estetiği nedir ve neleri kapsar?

Gülüş estetiği, işlemi rutin diş temizliği ve koruyucu bakım, estetik diş hekimliği, implant ve ağız ve çene cerrahisini kapsayan ağız ve diş sağlığı uygulamasıdır. Lazer diş hekimliği, dijital röntgen, CAD CAM tarama gibi en son teknolojili cihazlar kullanılarak yapılır. Kullanılan bu teknolojiler sayesinde defalarca gelinmesine gerek kalmadan sadece bir-iki seansta tasarım yapılarak gülüş estetiği işlemi tamamlanabilir.

Günümzde kullanılan modern teknolojiler sayesinde haftalarca beklemeden, geçici kronlar takılmadan, fazla vakit beklemeden gülüşü daha estetik hale getirmek mümkündür.

GÜLÜŞ ESTETİĞİ NASIL YAPILIR?

Bu işlem muayene ve genel diş temizliğiyle başlar. Diş muayenesi ve temizliği; tartar, çürük, dişeti hastalıkları, dişeti iltihabı, periodontal durumlar ya da diğer ağız sağlığı problemlerini kontrolünü ve tedavi edilmesini sağlar. Eğer varsa ağız sağlığı hastalıkları öncellikle tedavi edilerek ağız sağlıklı bir hale getirilir. Estetik diş hekimliği; dental implantlar, kompozit dolgular, diş köprüleri, kök kanalları ve diş beyazlatma ile size parlak bir gülümsemeyle duygularınızı paylaşma imkanı sunar.