Kategori: İstanbul

istanbul

İstanbul Diş Hekimi

2024 Diş Dolgu Fiyatları

Bu yazı, diş tedavilerinin ertelenmesinde ekonomik zorlukların önemli bir rol oynadığını ve diş dolgusu, kanal tedavisi ve implant gibi tedavilerin maliyetlerini detaylandırıyor. Kompozit ve amalgam dolguların fiyat farklarına ve kaliteli malzeme kullanımının önemine dikkat çekiyor. İmplant diş fiyatlarının, kullanılan malzemenin kalitesine ve hekimin deneyimine bağlı olduğunu vurguluyor. Yazı, sağlık tedavilerinin maliyetlerinin bilinmesinin önemine işaret ediyor.

Okumaya devam et
En iyi diş kaplama hangisi? Diş kaplama önce sonra

ESTETİK DİŞ KAPLAMADA EN İYİSİ HANGİSİ?

Estetik diş kaplama için en iyi olanı nasıl buluruz. Konunu uzmanı Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya diş estetiğinde malzemeleri ve dayanıklılık, renk, kullanım ömrü gibi faktörleri anlattı. En iyi diş kaplama en uzun ömürlü olan ve başka hangi ihtiyaçları karşılayan kaplamadır? Zirkonyum diş kaplama, porselen diş kaplama, lamainate veneer, lamina diş, empress, cerec, monolitik zirkonyum derken en iyisi hangisi?

Okumaya devam et
Diş Çürüğü tedavisi

DİŞÇİ ADRESİ

Diş çürüğü dolgu ve diş ağrısı tedavisi için dişçi adresi aramayan yoktur. Yaşadığımız yere veya işyerimize yakın işçi bulmak için en yakın diş hekimi nerede diye sorduğumuzda size mutlaka birileri cevap verecektir. İhtiyacınız olan diş tedavisinin yani kanal tedavisi, dolgu veya implant tedavisinin en iyi şekilde gerçekleştirilebilmesi seçeceğiniz doktora bağlıdır.

Okumaya devam et

Ön Diş Estetiğinde Kullanılan Zirkonyum Kaplamalar

Sağlıklı uzun ömürlü ve estetik görünen bir diş kaplamasının kullanılan malzeme işçilik olarak yüksek maliyetler ile yapılması normaldir. Diğer diş kaplamaları ile karşılaştırıldığında zirkonyum diş fiyatları daha fazladır. Ancak bu yeni nesil diş kaplama için ödenen ücret zaman içerisinde karşılığını alacağınız bir ücrettir. Malzeme yurt dışından döviz ile geldiği için zirkonyum diş fiyatları da döviz fiyatları ile değişir.

Okumaya devam et

Porselen lamina diş kaplamalar 

Estetik diş hekimliğinde dişlerin şekillerini ve renklerini istenilen ölçüde getirmek amacıyla yapılırlar . Bu işlem yapılırken kişinin estetik ihtiyaçları belirlenir . Yüz şekli, dudak yapısı göz önüne alınarak ideal diş boyutları şekli ve rengi elde edilir. Estetik diş hekimliğinde gülüş tasarımı, diş beyazlatma, diş köşelerini ve uçlarını düzeltme gibi işlemleri destekleyen bu tedavi her geçen gün daha sıklıkla uygulanmaya başlamıştır.

Okumaya devam et
Diş kliniği

KÖTÜ YAPILMIŞ DİŞ KAPLAMALARI

Diş Kaplamasında şu özellikler aranır:

Uzun ömürlü olması
Dişi koruması
Diş eti ile uyumlu olması
Estetik görünüme sahip olması
Çiğneme yapabilmesi
Diğer dişler ile uyumlu renk ve büyüklükte olması
bu özellikleri sağlamayan diş kaplaması kötü yapılmış bir diş kaplamasıdır. Diş etinde kanama olması acil olarak diş hekimine gitmeniz gerektiğinin işaretidir. En kısa zamanda İstanbul veya kendinize yakın diş kliniğine gitmelisiniz. İstenilen özellikleri taşımayan diş kaplaması sadece görünüm olarak değil biyolojik olarak da zarar verir diş eti enfeksiyonu zaman içerisinde çekilme ve Kemik kaybı ile birlikte dişin sallanması da neden olabilir.

Okumaya devam et
Diş Ağrısı Diş Tedavisi

Gece diş çeken açık dişçi

Diş çekimi bazen gerekli olabilir. Çekim gereken durumlar dişin kanal tedavisi olamayacağını söyleyecektir. Her ile tedavi edilemez. Kanal tedavisi olabilmesi için yeterli miktarda sağlam dokuya sahip olması gerekir. Kanalların tedavi için olması büyük önem taşır. Kanallar ve iri ise ya da tıkalı ise kanal tedavisi ile sonuç alınamayacaktır.

Okumaya devam et
× Mesai Saatlerinde randevu için