Kategori: Küçükçekmece

Küçükçekmece

Ön Diş Estetiğinde Kullanılan Zirkonyum Kaplamalar

Sağlıklı uzun ömürlü ve estetik görünen bir diş kaplamasının kullanılan malzeme işçilik olarak yüksek maliyetler ile yapılması normaldir. Diğer diş kaplamaları ile karşılaştırıldığında zirkonyum diş fiyatları daha fazladır. Ancak bu yeni nesil diş kaplama için ödenen ücret zaman içerisinde karşılığını alacağınız bir ücrettir. Malzeme yurt dışından döviz ile geldiği için zirkonyum diş fiyatları da döviz fiyatları ile değişir.

Okumaya devam et
Diş Ağrısı Diş Tedavisi

Gece diş çeken açık dişçi

Diş çekimi bazen gerekli olabilir. Çekim gereken durumlar dişin kanal tedavisi olamayacağını söyleyecektir. Her ile tedavi edilemez. Kanal tedavisi olabilmesi için yeterli miktarda sağlam dokuya sahip olması gerekir. Kanalların tedavi için olması büyük önem taşır. Kanallar ve iri ise ya da tıkalı ise kanal tedavisi ile sonuç alınamayacaktır.

Okumaya devam et
Florya Diş kliniği Küçükçekmece

Diş Hekimliğinde En İyi Teknolojiler

Bir diş kliniğinin teknolojik donanımı teşhis ve tedavi anlamında hekime büyük kolaylık sağlar. Günlük hayatta olduğu kadar diş hekimliği alanında ve teknolojinin hızla yol aldığı bir dönemdeyiz. Teşhis ve tedavi için kullanılan birçok cihaz diş hekiminin işini kolaylaştırdığı gibi daha uzun süre ve daha rahat kullanım sağlayacak daha estetik bir şekilde size hizmet edecek tedavilerin uygulanmasına da imkân tanır.

Okumaya devam et
Zirkonyum Diş Kaplama

Zirkonyum Diş Kaplama

Zirkonyum Diş Kaplama ve Porselen Karşılaştırması

Zirkonyum diş kapalama, alışılmış porselen diş kaplamalar kadar yaygın değildir. Makalede ilk olarak zirkonyum diş kaplama’nın özelliklerini sayıp ardından porselen diş kaplama ile zirkonyum diş kaplama karşılaştırmasını yapmaya çalışacağız. Her iki diş kaplamasının en iyi özelliklerini ve olumsuz özellikleri hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

Öncelikle Zirkonyum diş kaplama’nın estetik olarak çok iyi sonuçlar alınan bir diş kaplamasıdır.

Okumaya devam et
Kanal tedavisi

Kanal Tedavisi Tekrar Yapılabilir mi?

Yapılmış bir kanal tedavisini sökmek canlı dokusunu boşaltmaktan daha zordur. Çünkü kanal dolgusu diş kanalı içerisinde sertleşmiş durumdadır. Bazen kanal içerisinde kırılmış bir kanal aleti ile karşılaşılabilir. Bu durumda da bu kanal aletini çıkarmak veya kanal aletini yanından geçerek kök ucuna doğru ilerlemek gerekebilir. Kök kanalları tam olarak boşaltılıp dezenfekte edildikten sonra uygun şekle getirilip sonrasında kanal dolguları ile doldurulabilir. Bu işlem tam anlamıyla yapılabildiğinde kanalda oluşmuş sorunlar ortadan kalkacaktır. Ancak her zaman ideal sonuç alınamayabilir. Bu gibi sorunlu durumlarda dişin takip edilmesi gerekir. Kanal tedavisi tekrarı le ağrı, şişlik gibi sorunlar ortadan kalkmadı ise dişin çekilmesi gerekecektir.

Okumaya devam et
× Mesai Saatlerinde randevu için