2017 İmplant Tedavisi 

Eksik dişlerin yerine onların görevini yapacak diş implantı takılma uygulaması son yıllarda hızla artarak uygulanmaktadır. İmplant sistemleri arasında birbirine karşı bazı avantajlar sağlayan farklı sistemler vardır. Hangi implant sistemi kullanılırsa kullanılsın, uygulama aşamaları’nın basit olması önem taşır.
Günümüzde uygulanan farklı implant sistemleri içerisinde en yüksek başarı kriteri sağlayan implantları araştırmak hekimlerin olduğu kadar hastalarında bir uğraşı haline gelmiştir. Ancak burada çok net çizgilerle ayrılan başarılı başarısız lan tanımlaması yapmak mümkün değildir. Planlaması iyi yapılmamış implantların uzun dönem başarılarının düşük olduğu kesinlikle bilinmelidir. İmplantlar da lan üzere yapılan protez Sistemleri nde başarısızlık durumu en çok uzun dönemli planlama ya bağlı başarısızlık olarak karşımıza çıkmaktadır. 

Diş Hekimleri ve implant üreticileri 2017 yılında implant tedavisinde uzun dönem başarıyı arttıracaktır doğru planlama teknikleri ve sınıflandırmaları yapmaktadır. İmplant yapımı öncesi alınan panoramik diş röntgenleri ve tomografi üzerinde yapılacak implantın boyu çapı yerleşimi üzerine gelecek kuvvetler karşı diş ile olan ilişkisi dikkate alınarak biyolojik ve fiziksel planlama doğru bir şekilde yapılmalıdır. 

Gerekli olduğu durumlarda birkaç hekimin Konsültasyonu ile ideal tedavi planlaması belirlenebilir. Hastanın istekleri doğrultusunda protez ve implant yapmak hekimin birincil arzusu olmasına karşınazdaki mevcut durum her zaman buna müsaade etmeyebilir. Bu durumda ağzın izin verdiği ölçüdee hasta istek ve beklentilerine en yakın tedavi planı belirlenmelidir. Ancak mevcut yapı hastanın istek ve beklentileri yönünde yeterli değilse sadece hasta istiyor diye planlamayı değiştirmek uzun vadede büyük sorunlara yol açabilir. Hastanın onayı olsa bile biz kliniğimizde bilimsel kriterlere uymayan hiçbir tedavi uygulamamakdayız.