İstanbul’da gece açık nöbetçi diş hekimi bulmak

Beklenmeyen bir durum da aniden başlayan diş ağrıları insanın kabusu olabilmektedir. Özellikle İstanbul gibi büyük bir şehirde yaşıyorsanız tanıdığınız veya sürekli gittiğimiz diş hekimi size uzak olabilir. Bir de gece yarısında işyerine uzak olan doktoru arayıp kliniğe gelmesini istemek pek doğru yaklaşım olmayacaktır. Zaten gece yarısı diş hekimi kliniği açsa bile bütün cihazları çalıştırmak ve yanında yardımcısı olmadan sizin tedavinizin yapmak konusunda oldukça zorlanacak ve istenilen Sonucu alamayacaktır. İmplant gibi bir diş tedavisinin yapılması da imkansız olacaktır. Bu nedenle gece başlayan diş ağrılarında nöbetçi dişçi arayışına girdiğimizde en iyisi 24 saat açık nöbetçi olan klinik bulmak ve oraya gitmek en doğru yaklaşım olarak görünür. 

İstanbul anadolu yakası avrupa yakasında açık diş klinikleri bulunmaktadır. Özellikle büyük hastanelerin diş bölümleri yedi gün 24 saat açık olur. Pazar günleri ve gece açık diş hekimi aradığımızda bulunduğunuz bölgenin en büyük hastanesini aramanızı tavsiye ederiz orada açık diş hekimi bulmak mümkün olacaktır. Size yakınım hastanede açık diş hekimi bulamadıysanız nöbetçi dişçi wep sitesinde bulunan diş klinikleri ve yedi gün 24 saat açık diş klinikleri ne arayabilirsiniz. Size uzak olsada trafik olmayacağı için yarım saat gibi bir süre içerisinde gideceğiniz diş hekimi Ağrınıza kesecek ve size yardımcı olacaktır.

Gece ağrılarının en büyük nedeni diş çürükleridir. Uzun süre ihmal edilen diş çürükleri nedeniyle dişte gece başlayan ağrılar ortaya çıkabilir. Bu aralarda bazen ağzına soğuk su ile çarkalamak fayda sağlayabilir. Soğuk su ile ağrınız geçiyor ise sabaha kadar bekleyebilirsiniz. Her zaman kullandığınız ağrı kesicilerden bir tanesini içmekte faydalı olabilir. Ancak ağrı kesicinın dozunu arttırmak sizin genel sağlık sisteminiz için zararlı olabilir. Özellikle ağrı kesicilerin mide sorunu ortaya çıkardığını unutmamak lazımdır. Zirkonyum diş kaplama sorun yarattı ise daha da dikkatli olmak gerekir.

Ağrıyan dişin ağrısını kesen bitkisel ilaçlar var mıdır? Evet özellikle karanfil yağı arayan diş için iyi gelir. Üzerine karanfil yağı içerisinebir kulak pamuğu ona batırıp daha sonra bunu arayan dişinin üzerine koyduğumuzda ağrınız büyük oranda hafifleyecektir. En etkili çözümlerden bir tanesi olan bitkisel diş ağrısı giderici karanfil yağı bulamadınız taktirde karanfil çiğnemeniz de bir miktar fayda sağlayabilir ancak karnınızı tamamen geçirmez. Karanfil ya uygulanan dişin ağrısı geçse de en kısa zamanda da şekil mi tedavisi gerekir. Ağrı kesici ile geçen ağrılarında ihmal etmeden en kısa zamanda diş hekimine gitmek gerekir. Yoksa dişiniz apse yapar şişer ve tedavi edilemez duruma gelir. İstanbul Küçükçekmece Florya bölgesinde diş hekimi ağrıyor iseniz 05322952303 numaralı telefondan randevu alarak muayene olabilirsiniz.