DİŞ ÇÜRÜĞÜNDE DOLGU TEDAVİSİ FİYATI

Dişlerin üzerinde veya arasında özellikle karbonhidrat barındıran gıdalar kalır ise ve fırçalama ile temizlenemez ise zaman içerisinde çürük oluşturur. Mine tabakasını bozan asitler nedeni ile diş üzerinde çürük oluşur.

Bu asitli gıdalar nedeni ile diş minesi bozulur bu tabaka tabaka ilerleyerek ağrı yapmaya başlar. Çürük zaman içerisinde ilerler ve diş ağrısı sonrasında da diş çekimine kadar giden sorunlara neden olur.

Diş çürümesinde karşı öncelikle alınması gereken tedbir düzenli diş fırçalamadır.Çürük  nedeniyle oluşmuş deliklerin büyümesini engellemek yani bu çürük bölgeleri temizleyerek dolgu yapmaktır. Diş hekimliğinde  florür içeren macun veya kremlerin kullanılması diş sürünün hızını yavaşlatabilir.

Ağzımızda diş çürüme olduğunu düşünüyor iseniz en kısa zamanda dişhekimine giderek dişinizi kontrol ettirmeniz gerekir. Diş çürü ilerlemeden yapılacak diş dolguları daha uzun ömürlü olacaktır. Diş üzerinde hasar görmüş bölge ne kadar fazla olursa dolgunun ömrü o kadar kısa olacaktır.

Çürük oluşumunu engellemek veya bir çözüm ilerlemesini yavaşlatmak için asitli besinlerden uzak durmak gerekir. Çocukların dişlerini günde en az iki defa fırçalamaları gerekir. Diş hekimi, tedavisi amacı ile çürük olan bölgeyi özel aletleri ile temizler. Yumuşamış diş dokulara uzaklaştırılır. Oluşan boşluğun içerisine diş dolgusu adı verilen  kompozit kompozit malzeme yerleştirilir.

Değişik türü ile ilgili en önemli koruyucu faktör çürüyen bölgenin erken tespit edilmesidir. Günde iki defa diş fırçalamak ve düzenli olarak diş ipi kullanmak gerekir. Günlük yapılan ağız bakımının haricinde senede en az iki defa düşün kimi ziyareti tavsiye edilir. Çürüyen dişin ağrıya neden olup olmaması diş çürüğünün derinliğine bağlıdır. Mine tabakasına geçen çürükler dişim içerisinde bulunan kolpa odasına kadar ilerlediğinde şiddetli ağrı olur. Bu aşamada diş dolgusu yeterli olmaz. Ancak kanal tedavisi ile dişin ağızda kalması sağlanabilir.

Günümüzde digiturklerine estetik dolgular uygulanmaktadır. Kompozit adı verilen bu estetik diş dolguları uzun Ömürlü kullanılabilir. Metal değişti olguları ile ve toplumda lazerli diş dolgusu olarak adlandırılan kompozit dış dolgular 2016 fiyatları için 0 549 347 43 47 NUMARALI telefondan bilgi alabilirsiniz.