Gece diş çeken açık dişçi

Diş Çürüğü tedavisi
Diş Çürüğü tedavisi

Diş ağrısı başladığında  insanın düşündüğü ilk şey dişi çektirip bir an önce önce dişli çektirip ağrı dan kurtulmaktır. Özellikle gece başla çünkü gece, ağrıya hassastır. Nabız ve tansiyon istirahat halinde dişin canlı olan full dokusuna daha çok kan gidecek ve reseptörlerini çalıştıracak bir şekilde uyarlanmıştır. Gece diş çeken aramak değildir. Dişin ağrıması dişin çekilmesini gerektirmez. Diş ağrısından dişin içerisindeki temizlenerek dişe kanal tedavisi yapmak en çok bilinen tedavi yöntemidir. Kanal tedavisi ile dişi çekimden olmaktadır. Kanal tedavisi fiyatları diş çekme fiyatlarından daha yüksek olsa da diş çekildikten sonra oraya diş yapmak daha yüksek maliyet olacaktır. Gece arayan dişinizi çektirmek istediğini size diş hekimi dişinizin kanal tedavisi ile kurtulmasının mümkün olmadığını söylediğinde onu duymak bile istemezsiniz. Dişi bir an önce çektirip sizin için en cazip olabilir. Ancak daha sonrasını için telafisi olmayan bir şeyin de olabilirsiniz. Diş Çürüğü tedavi edildiğinde yani kanal tedavisi yapıldığında uzun süre kendi dişiniz gibi kullanabileceğiniz duruma gelir. Kanal tedavileri için üzerine diş kaplaması uygulandığında da neredeyse kendi dişiniz gibi bir işe sahip oldunuz demektir.

Diş çekimi bazen gerekli olabilir. Çekim gereken durumlar dişin kanal tedavisi olamayacağını söyleyecektir. Her ile tedavi edilemez. Kanal tedavisi olabilmesi için yeterli miktarda sağlam dokuya sahip olması gerekir. Kanalların tedavi için olması büyük önem taşır. Kanallar ve iri ise ya da tıkalı ise kanal tedavisi ile sonuç alınamayacaktır.

Böyle bir durumda olmadığını ve çekilmesi gerektiğini bildirir. Anestezi ile durulan değil ister kanal tedavisi diş çekimi hiçbir şey hissettirmeden dişin çekilmesi veya tedavisi yapılmasını sağlar. İyi bir anestezi için ilk işaret kaliteli malzeme kullanılması olacaktır. Anestezi teknenin iyi bilinmesi dikkatli bir şekilde uygulanması da tedavimiz sırasında ağrı duymamanız için büyük önem taşır. Hekimin tecrübesi uygulamış olduğu bakanım sayısının fazla olması yapacağı anestezi de hata oranını düşüren faktörlerden bir tanesidir.

İyi bir anestezi sağlandıktan sonra ister çekim ister kanal tedavisi veya diş kesimi olsun herhangi bir ağrı sızı hissetmeniz mümkün olmayacaktır ancak iyi sonuç alınamayan bir anestezi ile dişiniz de tedavi sırasında ağrı sorunu yaşarsınız. Bu durumu diş ekimine bildirdiğinizden size yeni bir anestezi yapar. Eğer o gün için yeterli anestezi elde edilemediyse sizi bir aşka bir sen olsa çağırma ihtimali vardır. Diş üzerine uygulanan basınç hissedilir ancak işte acı hissedilmemesi gerekir. Tedavinin sırasında ağrı hissediyor iseniz diş ekimi bize mutlaka bilgi veriniz