Türkiye İmplant Fiyatları 2021

Dişler çekilince eksik diş bölgesine onun işlevlerini yerine getirecek diş uygulaması  için en güncel tedavi yöntemlerinden bir tanesi implant uygulamasıdır.
Diş protez fiyatlarıyla karşılaştırıldığında daha yüksek olsa bile kullanım rahatlığı nedeniyle tercih edilir implant tarihindeki eksik dişin yanındaki dişlerin kesilmesine gerek kalmamasıdır.

Olmayan diş bölgesinde kemiğin içerisi oyulur ve bu boşluğa implant yerleştirilir. İmplantın üzerine de kaybedilen bir şey şeklinde ve boyutlarında kaplama diş yapılır.

İmplant Fiyatı Denilince Ne Anlaşılmalıdır?

İmplant fiyatı denildiğinde hastalar tedavinin bütününü ifade ederler aslında. Ancak klinikler implant fiyatı verirken sadece implant gövdesinin fiyatı verir. Bu nedenle implant fiyatları alınırken öncelikle üzerine yapılacak dişler dahil mi diye sorulması gerekir. İmplant uygulamasında fiyat en çok araştırılan ve tedavi öncesinde bilinmesi gereken husustur. Çünkü malzeme yüksek fiyatlıdır ve uygulamada uzun zaman alan uğraş derece hassas bir çalışma gerektiren bir uygulamadır. Diş kökü vazifesi görecek olan implant gövdesi üzerine bazen diş kaplaması bazen diş köprüsü bazen de hareketli veya vidalı bir protez uygulanır. İmplant gövdesi fiyata sadece diş kökü görevi gören implantın fiyatıdır. Üzerine yapılacak diş kaplama ve protezleri ayrıca fiyatlandırılıyorcaktır.

İmplant Uygulama Fiyatı

Cerrahi işlem için ödenecek ücret implantın uygulama fiyatıdır. İmplant uygulama fiyatı genellikle üniversitelerde geçerli olan bir fiyattır. Çünkü hastalar implantı firmadan satın alır ve üniversite hastanın getirdiği bu implant uygulamak için bir fiyat verir. Aslında burada hastanın implant tedarik ettiği fiyat hiçte ucuz değildir. Üniversiteye verdiği para ile implant için firmaya ödediği parayı topladığımızda özel bir klinikte zaten bu fiyata istediği gibi bir implantı yaptırabilmesi mümkündür.

İmplant Üzeri Diş Fiyatları

İmplantın üzerine farklı uygulamalar yapılabileceğini bahsettim. Bazen bir implant üzerine bir tane diş kaplaması yapılarak dişsizlik sorununa çare bulunabilir. Bazen de iki veya daha fazla implant uygulaması gerekir. Bu gibi durumlarda mesela üç diş eksik olan bir çene için iki tane implant üzerine üçlü bir diş köprüsü uygulaması mümkün olmaktadır. Bu durumda ödemeniz gereken iki implant ve üç diş kaplama fiyatı olacaktır. Bazen de tam dişsizlik gibi durumlarda örneğin altçene de İki adet implant üzerine bir alt protez yapılması ile dişsizlik sorunu giderilebilir. Bu durumda iki implant ödemesi ile birlikte hassas tutucu ücretleri ve alt protez ücretini ödemeniz gerekecektir

İmplant uygulaması yapıldıktan sonra yerleştirilen vidanın üzerine diş yapmak gerekecektir.

[ninja_tables id=”599″]