Etiket: zirkonyum diş

Diş kliniği

KÖTÜ YAPILMIŞ DİŞ KAPLAMALARI

Diş Kaplamasında şu özellikler aranır:

Uzun ömürlü olması
Dişi koruması
Diş eti ile uyumlu olması
Estetik görünüme sahip olması
Çiğneme yapabilmesi
Diğer dişler ile uyumlu renk ve büyüklükte olması
bu özellikleri sağlamayan diş kaplaması kötü yapılmış bir diş kaplamasıdır. Diş etinde kanama olması acil olarak diş hekimine gitmeniz gerektiğinin işaretidir. En kısa zamanda İstanbul veya kendinize yakın diş kliniğine gitmelisiniz. İstenilen özellikleri taşımayan diş kaplaması sadece görünüm olarak değil biyolojik olarak da zarar verir diş eti enfeksiyonu zaman içerisinde çekilme ve Kemik kaybı ile birlikte dişin sallanması da neden olabilir.

Okumaya devam et
Diş Çürüğü tedavisi

DİŞ ÇÜRÜĞÜ ÖNLEMEK İÇİN FLOR

Ağzımızda çürük oluştuğunda diş dolgusu , kanal tedavisi veya diş kaplaması gibi tedavi yöntemleri uygulamak zorunda kalırız. Estetik diş görünümü için de zirkonyum diş kaplamalar tercih edilir ve bu tedaviler yüksek maliyetlei tedavilerdir. Dişlerin çürümesini önlemek için yapılabilecek düşük maliyetli ve kolay önlemler vardır. Dişlere flor uygulanması da bunlardan bir tanesidir.

Okumaya devam et
Zirkonyum Diş Kaplama

Zirkonyum Diş Kaplama

Zirkonyum Diş Kaplama ve Porselen Karşılaştırması

Zirkonyum diş kapalama, alışılmış porselen diş kaplamalar kadar yaygın değildir. Makalede ilk olarak zirkonyum diş kaplama’nın özelliklerini sayıp ardından porselen diş kaplama ile zirkonyum diş kaplama karşılaştırmasını yapmaya çalışacağız. Her iki diş kaplamasının en iyi özelliklerini ve olumsuz özellikleri hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

Öncelikle Zirkonyum diş kaplama’nın estetik olarak çok iyi sonuçlar alınan bir diş kaplamasıdır.

Okumaya devam et
CAD CAM ile Zirkonyum Diş

CAD CAM

CAD / CAM (Bilgisayar Destekli Tasarım / Bilgisayar Destekli Üretim) tecrübesi 30 yılı aşkın süredir, cerec (Seramik rekonstrüksiyon) diş uygulamaları, dijital teknoloji industrywide devrim ayak uydurmak yardımcı olur. Diş teknisyenleri inLab ürün ailesi ile açık ve uyumlu CAD / CAM çözümleri yarar. implantoloji ve ortodonti için komple restorasyonlar, cerrahi kılavuzların ve aparat üretimi ile dijital gösterimlerden, Dentsply Sirona bir sürekli dijital iş akışı ile standartlaştırılmış sistem teknolojisini sunuyor. Bu uygulama ve diş laboratuvar daha iyi, daha güvenli ve daha hızlı arasında veri ve bilgi alışverişi yapar.

Okumaya devam et
Estetik Diş

Estetik diş

Gülüş estetiği, işlemi rutin diş temizliği ve koruyucu bakım, estetik diş hekimliği, implant ve ağız ve çene cerrahisini kapsayan ağız ve diş sağlığı uygulamasıdır. Lazer diş hekimliği, dijital röntgen, CAD CAM tarama gibi en son teknolojili cihazlar kullanılarak yapılır. Kullanılan bu teknolojiler sayesinde defalarca gelinmesine gerek kalmadan sadece bir-iki seansta tasarım yapılarak gülüş estetiği işlemi tamamlanabilir.

Okumaya devam et
× Mesai Saatlerinde randevu için