Sağlıklı diş için ne yapmalıyız?

Dişlerimi sağlıklı tutmak için en iyi yiyecek ve içecekler nelerdir?
diş için sağlıklı beslenmeDiş çürümesi ana nedeni sahip olduğunuz yiyecek ve içecek olan şekerdir. Kadar bir saat için dişlerinizi şekerli bir şey yemek veya içmek her zaman plak asitlerden saldırı altında. Şeker zararlı plak asitleri üretmek için plak içindeki bakteriler ile karışır olmasıdır.

Sadece yemek yedikleri zamanlarda şekerli yiyecek ve içecekler tutmak önemlidir nedeni budur. Eğer öğünler arasında aç varsa o zaman diş tür ve ilave şeker yok gıdalar seçmelisiniz.

Taze meyve, çiğ sebze parçaları, düz patlamış mısır, peynir, breadsticks, sade yoğurt, pirinç kek, şekersiz tahıl, Ekmek Tatlısı, düz simit, peynir çörekler ve fındık: İşte dişlere tür bazı gıdalardır.

Eğer susuz olduğunda, düz su ve sade süt diş için nazik içecekler vardır. Eğer meyve suyu içmek ise sadece yemek zamanları onları tutmak ve onlara su eklemek gerekir. Bu dişlerde asit saldırıların sayısını azaltmak için bir kamışla meyve suları ve gazlı içecekler içmek en iyisidir.

 

 

Ben nasıl benim diş eti hastalığı daha kötüye gidiyor durdurmak için yardımcı olabilir?
Eğer diş eti hastalığı varsa, diş hekiminiz genellikle diş herhangi bir ölçek ya da tartar kaldırmak için kapsamlı bir temiz verecektir. Bu diş hekiminiz ile oturumları bir dizi alabilir.

Ayrıca iyice evde diş tüm yüzeyleri temizleyerek, yumuşak plak kendinizi kaldırmak için nasıl göstereceğim. Plak her gün dişler üzerinde oluşturan bakteri yapışkan bir film. Daha fazla bilgi için lütfen broşürü ‘görmek diş eti hastalığı hakkında bilgi ver ‘ .

Dişeti hastalığı tedavi asla. Ama öğretilen evde bakım tutmak sürece onun ilerlemesini yavaşlatabilir ve hatta tamamen durdurmak. Eğer her gün plak kaldırmak ve diş hekimi ve hijyen ile düzenli check-up için gitmek emin olmanız gerekir, sık sık onlar tavsiye olarak.

 

 

Diş hekiminiz ya da ziyaret hijyen Eğer diş eti hastalığı belirtileri herhangi birine sahipseniz. Bu şunları içerebilir:

diş eti iltihabı, fırçalama, özellikle onlara, kırmızı şiş olması ve kolayca kanamaya neden
ağzınızda hoş olmayan bir tat
Kötü nefes
gevşek dişleri
Düzenli ağız enfeksiyonları.