Diş Protez Fiyatları

Diş protezi çeşitleri ve fiyatları ile ilgili bilgi almak isteyenlerin faydalanabileceği bir yazı hazırladık. Bu yazıda diş protezi türleri ve bunların ücretleri yer alacak.

Diş Protez Çeşitleri

Sabit ve hareketli olarak iki çeşit diş protezinden bahsetmek mümkündür.

Sabit Diş Protezleri

Takıldığında çıkarılmayan dişlerdir. Genellikle siman ile yapıştırılırlar. Bazı tipleri vidalı olabilir. İmplant üzerine yapılan diş köprülerinde vidalı kuron ve köprüler kullanılabilir. Laminate veneer diş kaplama, Zirkonyum diş kaplama, porselen dişi kaplama sabit diş protezidir.

Hareketli Diş Protezleri

Takılıp çıkarılan diş protezleridir. Tam protez veya bölümlü protez olarak adlandırılır. Ağızda hiç diş yoksa tam protez yapılır. Tam protezler yumuşak doku desteklidir. Kullanılması zordur. Özellikle alt çenede hiç diş olmadığında alt tam protez dil ve yanak etkisi ile hareket eder ve vuruk yaraları oluşur.

Dişlerden destek alınarak yapılan hareketli protezler de vardır. Dişler kaplandıktan sonra eksik dişlerin olduğu bölümlere yapılan protez dişleri kanca veya hassas tutucu yardımı

Diş Protez Fiyatları

Protez fiyatları merak edilir çünkü her kişi kendisine , bütçesine uygun işlem yaptırmak ister. Bu sayfada size diş protez fiyatları ile ilgili yaklaşık fiyat bilgileri vereceğiz. Her klinik ve hekim için diş tedavi fiyatları ve implant fiyatlarında olduğu gibi protez diş fiyatları da farklı olabilir. Siz diş yaptıracağınız yer ile fiyat bilgisi konuşup bütçenizi ayarlayarak hareket ederseniz rahat edersiniz.

Ön diş estetiği
Ön diş estetiği

Sabit Diş Fiyatı

Diş kaplama fiyatı laminate veneer diş fiyatı ile karşılaştırıldığında daha ucuzdur. Lamina tedavisi hazırlık ve laboratuvar olarak hassas bir çalışma gerektirir. Kullanılan malzeme ve teknik hassasiyet artması nedeni ile laminate veneer diş kaplama fiyatları

Yanda görülen hastada üst çenede 10 diş kaplaması yapılmıştır. Eski diş kaplamalar çıkarılmış ve yeni porselen diş kaplamalar takılmıştır. Diş etlerine uyumlu yeni diş kaplamalarında kişi dişi takıp çıkarma problemi Yaşamaz. 10 diş porselen kaplama olarak yapıldığında 6000 lira civarındadır. Zirkonyum ise 10000₺ gibi bir maliyet olur.

Size yapılacak diş kaplama sayısını biliyorsanız iletişim hattımızdan fiyat bilgisi alabilirsiniz.

 

Hareketli Diş Fiyatı

Diş Protez Fiyatları
Diş Protez Fiyatları

Takılıp çıkarılan protezler çok rahat değildir demiştik. Fiyat olarak da uygun fiyatlı bir işlemdir. Tak çene veya iki çene olarak hesaplanır. Yapılan hareketli protez bölümlü bir protez ise ve diş kaplaması yapılması gerekiyor ise diş kaplama fiyatı ayrıca hesaplanarak hareketli diş protez fiyatına ilave edilir.Tek çene için diş fiyatı 3000₺ ile 5000₺ arasındadır. Kaplama olarak porselen diş kaplama fiyatı ile birlikte hesaplandığında tek çene fiyatı iki diş kaplama ve protez toplam 4-7 bin ₺ gibidir.

Mesela yandaki fotoğrafta sağda solda 2 toplam 4 diş kaplaması mevcut. Eksik olan dişler için hazırlanan bir protez ile birlikte bu tip bir protezi maliyet olarak hesaplamak istediğimizde 4 diş kaplama fiyatı ve 1 hareketli diş fiyatı hesaplanır.