KAÇ İMPLANT GEREKİR?

Çekilen dişlerin sayısı arttıkça dişlerin önemi daha iyi anlaşılır. Sadece yemek yeme fonksiyonu gördüğünü düşündüğümüz dişler aslında konuşmamızı ve görüntümüzü büyük oranda etkiler. İmplant tedavisi sayesinde yetiştirilen dişlerin yerine onlar gibi işlev gören implantlar yerleştirilir. Diş hekimleri implant uygulaması için öncelikle tedavi planı hazırlarlar. Bu implant tedavi planında kaç implant yapılacağı ve implant üzerine ne tür bir protez yapılacağına karar verilir.

Diş noksanlığında yapılacak implant sayısı ve implant konumlandırması büyük önrm arzeder. Hatalı uygulamalar hastanın konforunu bozmakla kalmaz bazen geri dönüşü mümkün olmayan sorunlar ortaya çıkarır. Böyle bir durumda implant için yapılan harcama ve emekler karşılığını alamaz. Bu yazıda size hangi durumlarda kaç implant uygulaması yapıldığı ile ilgili bilgi vermek istiyoruz. İnternet ortamında karşılaşacağınız yazıların birçoğu hatalı yapılmış çeviriler veya doktor olmadığı halde bu iş ile ilgili hasbel kader edindiği bilgileri aktaranlardan ibaret. Forum sitelerinde ve internet medyasında yer alan bilgilerin öncelikle kaynağını sorgulayarak okumanızı öneririm.

Mesela ben bu yazıyı hazırlarken yılların tecrübeli diş hekimi bir büyüğümüzden aldım bilgileri. Kendisi implant ve estetik diş tedavileri konusunda büyük bir isim. Özellikle uzun ömürlü diş tedavileri ile tanınıyor. Benin de en hoşuma giden yönü bu uzun ömürlü diş tedavileri. Çünkü diş fiyatları bildiğiniz üzere hiç de ucuz değil. İmplant fiyatı ile birlikte bir de üzerine yapılacak diş protezi göz önüne alındığında ödeyeceğiniz fiyat belki de birkaç aylık maaşa denk gelebiliyor. Sizler için implant diş yapım fiyatlarını belirleyen implant sayısı ile ilgili aldığımız bilgileri burada paylaşmak istedim. Bu emeklerimin karşılığında da sitedeki reklamlardan birisini tıklarsanız ben de öğrenci bütçeme biraz ilave para kazan ış olurum. Google siteden reklam tılayanlar için site sahibine az da olsa bir miktar para gönderiyor.

Bu Sayfanın İçeriği

Nereye ve Kaç İmplant?

Sadece bir diş eksildi ise işiniz kolay. Oraya bir implant işinizi görür. Üzerine de en iyisinden zirkonyum diş kaplama yaptırmanızı öneriyorum. Uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanabileceğiniz implant ve üzerindeki kaplamanız hayırlı olsun.

Eksik diş sayısı iki tane ise kemik durumuna göre size bir veya iki implant önerilebilir. İki diiş için iki implant yükler için iyi bir dayanak teşkil etmektedir. Ancak implantlar arasında dişl eti papili dediğimiz üçgen oluşturulması problemdir. Bu nedenle bazen tek implant üzerine iki diş uygulanabilmektedir. Bu durumda iki implant birbirine yakın uygulanmak zorunda kalınıyor ise işiniz çok zor. Şimdiden başarı yerlerde sürünmeye başladı demektir. İki implant arasında belirli miktarda kemik hacmi olması gerekiyor.

Noksan dişler üç olduğunda implant tedavisi gerçekten yüz güldürür. Üç eksik diş

Çin iki implant genelde yeterlidir.