Protez diş

Kısmi protez diş için alternatif nedir?
Ana alternatif sabit bir köprüdür. Bu yapılır boşluğun her iki tarafında dişler üzerinde yapılan aşındırma ve sonrasında bunların üzerine köprü diş yapılması ile sağlanır. Bu köprü protez diş porselen veya zirkonyum diş malzemesinden yapılabilir. Diş yerleştirilmesi ile birlikte bu iki diş arasındaki boşluğa köprü gövdesi şeklinde diş yapılır.

Laboratuvarda yapılan ve daha sonra özel yapıştırıcılar ile yerine yapıştırılan bu porselen diş kaplama veya zirkonyum diş kaplamalar uzun süre kendi dişiniz gibi size hizmet edecektir. Köprü diş iyi bakım yapıldığında sorunsuz kullanılabilir. İyi bir temizlik köprünün uzun süre kullanılması için iyi bir bakım şarttır.

Başka bir seçenek yapıştırılarak uygulanan “Maryland” köprüdür. Bu çok az sondaj ile destek dişlerin arkasına açılan oluklara yapıştırılır.

Eksik dişlerin yerine köprü olabilirmi?

Iyi kemik desteği ile yeterince güçlü dişler varsa köprü mümkündür. Diş hekiminiz eksik dişlerin yerine en iyi alternatifi size önerecektir. Diş hekimi karar vermenize yardımcı olacaktır.

Köprüprü nelerdir?
Köprü Ortalama değerli metal bağlanmış porselen yapılır. Bazen, gücü için temel kullanılan olmayan diğer değerli metaller vardır. Güçlü porselen özel bir türü tamamen yapılmış yeni köprüler de vardır.

Ne bir köprü maliyeti olacak?
Maliyetleri ihtiyacınız köprü büyüklüğüne ve türüne göre değişir. Her zaman herhangi bir diş tedavisi başlamadan önce yazılı bir tahmin ve tedavi planı olsun. Bir köprü pahalı görünse de uzun yıllar sürmelidir.

Nasıl köprü sonra görünüyorum?
Genel kural: fırça, fırça, emmek. Su bir kase ya da bırakın durumda katlanmış bir havlu üzerine protez her zaman temiz. Herhangi bir yiyecek enkaz kaldırmak için, iliklerine önce protez fırçalayın. Bu neden olabilir kendi diş, dikkatli olmak çok zor fırçalayın değil gibi, yine protez fırça sonra – her zaman üreticilerin ‘yönergeleri izleyin – bir protez temizleyici kullanımı inatçı lekeleri çıkarmak ve protez taze hissedeceksiniz yardımcı olacaktır yüzeyinde oluklar.

Diş hekimlerinin çoğu orta başlı diş fırçası ya da protez fırçası ve diş macunu için küçük kullanarak tavsiye. Eğer diş etleri ile temas yüzeyi de dahil olmak üzere protez tüm yüzeyleri, temiz olduğundan emin olun. Eğer protez sabitleştirici her türlü kullanıyorsanız bu özellikle önemlidir.

Bir lekeleri ya da ölçek oluşturmak fark ederseniz, protez diş hekiminiz tarafından temizlenmesi.

 

Ben gece benim protez almak mı?
Diş hekiminiz ağız dinlenmek için bir şans vermek için geceleri protez kaldırma önerebilir. Eğer protez kaldırırsanız, herhangi bir çarpıtma ya da çatlama önlemek için suda bırakmak önemlidir.

Kısmi protez için alternatif nedir?
Ana alternatif sabit bir köprüdür. Bu boşluğun her iki tarafında dişler üzerinde kron koyarak, ardından alanda bir sahte diş yerleştirerek bu iki kron katılarak yapılır.

Bu, tüm laboratuvarda yapılan ve daha sonra özel yapıştırıcılar ile yerine yapıştırılır. Köprü temizlik için kaldırılamaz.

Başka bir seçenek bir yapıştırıcı veya “Maryland” köprüdür. Bu yer çok az sondaj ile destek dişlerin arkasına yapıştırılır kanatları vardır.

Ben her zaman eksik dişlerin yerine bir köprü olabilir mi?
Iyi kemik desteği ile yeterince güçlü dişler varsa köprüler mümkündür. Diş hekiminiz hangi eksik dişlerin yerine en iyi yoludur karar vermenize yardımcı olacaktır.

Yapılmış köprü nelerdir?
Köprü Ortalama değerli metal bağlanmış porselen yapılır. Bazen, gücü için temel kullanılan olmayan diğer değerli metaller vardır. Güçlü porselen özel bir türü tamamen yapılmış yeni köprüler de vardır.

Ne bir köprü maliyeti olacak?
Maliyetleri ihtiyacınız köprü büyüklüğüne ve türüne göre değişir. Her zaman herhangi bir diş tedavisi başlamadan önce yazılı bir tahmin ve tedavi planı olsun. Bir köprü pahalı görünse de uzun yıllar sürmelidir.

Nasıl köprü sonra görünüyorum?
Bu tür ağız kokusu ve diş eti hastalığı gibi sorunları önlemek için, her gün köprü temizlemek gerekir. Ayrıca her gün sahte diş altında temizlemek zorunda. Diş hekiminiz normal diş fırçası ulaşamadığı gibi, bir köprü iğne veya özel diş ipi kullanımı nasıl göstereceğim.

Dişleri düzeltmek için başka yöntemler var mı?

Kron ve kısmi protezİ bir arada kullanarak uygulanan protezler vardır.Bu oldukça özel bir protez, bu yüzden onlar hakkında diş hekiminize sormalısınız.

Ben çene kemiğine eklemek dişlere sahip miyim?
Evet, implantlar alarak. Bu tekniğin başarısı, diğer diş taçlandıran olmadan eksik dişlerin yerine mümkün olabilir anlamına gelir. Daha fazla bilgi için lütfen broşürü ‘bana sor’ bakın İmplantlar .

Bu eksik olanları değiştirmek için olduğu gibi, kalan diş bakımı için önemli olduğunu

unutmayın.

PROTEZİ GECE ÇIKARMALIMIYIM?

Diş hekiminiz ağızınızı dinlenmek için geceleri protez kaldırma önerebilir. Eğer protez çıkarırsanız, herhangi bir çatlamayı önlemek için suda bırakmak tavsiye edilir.