Diş bakımı

Eğer varsa da görebiliyordu size en yakın acil bakım hizmetleri acil diş tedavi kliniğinni arayınız.

Kliniğimizden bilgi almak için iletişim sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Bu Sayfanın İçeriği

Diş bakımı

Diş uygulamaları gündüz ve bazen de hafta sonları normalde açıktır. Bu saatler dışında bir sorun varsa, acilen görülebilir gerekebilir.
Acı içinde iseniz, önce ağrı kesici alarak kendinizi yardımcı deneyebilirsiniz.

Acil diş

Size düzenli diş hekimi olsun ya da olmasın, klinik olarak gerekli ise diş bakımı her zaman acil durumlarda kullanılabilir.

Daha fazla bilgi sorularınızı okuyun

Ağzınızda asit dişlerinizin dış katmanları çözülür zaman Diş çürümesi olduğunu.
Ayrıca bu diş çürümesi veya diş çürükleri adı duymuş olabilirsiniz.
Zamanla, diş çürümesi belirtileri içerebilir:

  • diş ağrısı
  • ağrı yeme ya da içme zaman
  • diş görünür renksiz noktalar

Eğer tedavi edilmezse, bir yol açabilir (bkz. aşağıda) plak birikimini diş çürümesi komplikasyonları gibi diş eti hastalığı (gingivitis) veya bir diş apsesi .
Düzenli diş kontrolleri erken diş çürümesi diş hekiminiz nokta işaretleri yardımcı olmak ve herhangi bir boşluk (delik veya dişlerde hasar) tanımlayabilirsiniz. Diş çürümesi erken aşamalarında başarıyla tedavi etmek çok daha kolaydır. hakkında daha fazla bilgi diş çürüğü teşhis edilir nasıl ve NHS diş hekimliği hizmetleri.

Neden diş çürür?

Ağzın küçük yemek parçaları ve dişler üzerinde kurar plak olarak bilinen yapışkan bir film oluşturmak için tükürük ile birleşerek bakteri doludur.
Yiyecek ve (şekerli ya da nişastalı) karbonhidrat yüksek içecek tüketmek, plak bakteri aynı zamanda asit üreten, ihtiyaç duydukları enerjiye karbonhidrat döner.
Zamanla, plak asit diş yüzeyine yıkmak başlar. Tedavi edilmezse, plak tamamen dişin dış yok etmek ve içinde sinirleri açığa çıkarabilir. Bu olunca, size diş ağrısı olacaktır.
Hakkında daha fazla bilgi diş çürümesi nedenleri risk faktörleri de dahil olmak üzere.
Diş çürüğü tedavi etmek ve önlemek

Yaygın olmasına rağmen, diş çürümesi en önlenebilir sağlık koşullardan biridir. Sürece iyi diş bakmak ve düzenli olarak diş hekimi ziyaret olarak, size diş çürüğü önlemek gerekir.
Eğer diş çürümesi riskini en aza indirmek için diyet yapmak bazı değişiklikler vardır. Örneğin, özellikle yemek aralarında veya yatmadan bir saat içinde, şekerli yiyecek ve içecekler aşağı kesim.
Hakkında daha fazla bilgi diş çürüğü önlemek .
Eğer diş çürümesi alırsanız, bu dolgu ve kron gibi onarım bozuk dişler yardımcı teknikler vardır.
Diş çürümesi daha ileri durumlarda, orada bir ihtiyaç olabilir kanal tedavisi veya diş kaldırılması gerekebilir.
Diş çürüğü tedavisi
Bu ne kadar yaygındır?

Diş çürümesi İngiltere’de en yaygın sağlık sorunlarından biridir. Bu İngiltere’de yetişkinlerin% 31 diş çürümesi olduğu tahmin edilmektedir.
Diş çürümesi de çocuklar için bir sorundur. Bu okula başlamadan çocukların% 31 civarında ve 12 görünür diş çürümesi var yaş arası çocukların yaklaşık üçte düşünülmektedir.