Etiket: diş tedavisi

İstanbul Diş Hekimi

2024 Diş Dolgu Fiyatları

Bu yazı, diş tedavilerinin ertelenmesinde ekonomik zorlukların önemli bir rol oynadığını ve diş dolgusu, kanal tedavisi ve implant gibi tedavilerin maliyetlerini detaylandırıyor. Kompozit ve amalgam dolguların fiyat farklarına ve kaliteli malzeme kullanımının önemine dikkat çekiyor. İmplant diş fiyatlarının, kullanılan malzemenin kalitesine ve hekimin deneyimine bağlı olduğunu vurguluyor. Yazı, sağlık tedavilerinin maliyetlerinin bilinmesinin önemine işaret ediyor.

Okumaya devam et
Diş Çürüğü tedavisi

DİŞ ÇÜRÜĞÜ ÖNLEMEK İÇİN FLOR

Ağzımızda çürük oluştuğunda diş dolgusu , kanal tedavisi veya diş kaplaması gibi tedavi yöntemleri uygulamak zorunda kalırız. Estetik diş görünümü için de zirkonyum diş kaplamalar tercih edilir ve bu tedaviler yüksek maliyetlei tedavilerdir. Dişlerin çürümesini önlemek için yapılabilecek düşük maliyetli ve kolay önlemler vardır. Dişlere flor uygulanması da bunlardan bir tanesidir.

Okumaya devam et
Diş Çürüğü tedavisi

ACİL DİŞ TEDAVİSİ

İnsanların ağrı eşikleri birbirinden çok farklı oldukları için birçok kişi için ağrı oluşturabilen bir çürük başka bir kişide hiç rahatsızlık oluşturmaz. Bu durumda ideali düşük ağrı eşiğidir. Böylece problem çok büyümeden fark edilir ve çözüme ulaştırılır. Rutin kontrole gitmeyen yüksek ağrı eşiğine sahip kişilerde ise probleme genelde iltihabi bir durumda eşlik eder ve ağrının ortadan kalkması zorlaşır. Ağrının dayanılmaz olduğu akut iltihabi durumların ortaya çıktığı devrelerde gerekli sistemik antibiyotik kullanımı ile birlikte fiziki müdahale yapılarak ağrı ortadan kaldırılabilir.

Okumaya devam et
× Mesai Saatlerinde randevu için