Etiket: zirkonyum diş kaplama

En iyi diş kaplama hangisi? Diş kaplama önce sonra

ESTETİK DİŞ KAPLAMADA EN İYİSİ HANGİSİ?

Estetik diş kaplama için en iyi olanı nasıl buluruz. Konunu uzmanı Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya diş estetiğinde malzemeleri ve dayanıklılık, renk, kullanım ömrü gibi faktörleri anlattı. En iyi diş kaplama en uzun ömürlü olan ve başka hangi ihtiyaçları karşılayan kaplamadır? Zirkonyum diş kaplama, porselen diş kaplama, lamainate veneer, lamina diş, empress, cerec, monolitik zirkonyum derken en iyisi hangisi?

Okumaya devam et
Zirkonyum Diş Kaplama

Zirkonyum Diş Kaplama

Zirkonyum Diş Kaplama ve Porselen Karşılaştırması

Zirkonyum diş kapalama, alışılmış porselen diş kaplamalar kadar yaygın değildir. Makalede ilk olarak zirkonyum diş kaplama’nın özelliklerini sayıp ardından porselen diş kaplama ile zirkonyum diş kaplama karşılaştırmasını yapmaya çalışacağız. Her iki diş kaplamasının en iyi özelliklerini ve olumsuz özellikleri hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

Öncelikle Zirkonyum diş kaplama’nın estetik olarak çok iyi sonuçlar alınan bir diş kaplamasıdır.

Okumaya devam et
Estetik Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya

Çürük Diş Tedavisi

Diş çürüğü dişin sinirine kadar ilerlediğinde artık dolgu tedavisi için geç kalnmış demektir. Basit bir şeklide dolgu ile tedavi olabilecek bir diş geç kalındığı için kanal tedavisi hatta bazen çekim gerektirebilir. Dişlerin senede en az 1 defa diş hekimi tarafından kontrol edilmesi sayesinde ilerlemiş çürükler nedeni ile kanal tedavisi veya diş çekimi gibi sıkıntılı işlemlerden kurtulmanız mümkündür. Bu tedavilerin maliyeti de diş dolgusu fiyatı kadar hesaplı olmayacaktır. Kanal tedavisi için diş dolgusunun nerede ise 2 ile 3 katı kadar bir ödeme yapılması gerekir. Bunun üzerine birde dişin kaplama ile kaplanması gerekir. Çünkü kanal tedavisi olan diş ileride kırılmaya müsait olacaktır.

Okumaya devam et
× Mesai Saatlerinde randevu için